Rostdús élelmiszerek és étrend-kiegészítők

1. Telítettségérzet és Kalóriacsökkentés:

Az élelmi rostok segíthetnek a telítettségérzet kialakulásában. Mivel hosszabb időre megnyújthatják az emésztési folyamatot, hosszabb ideig érzed majd magad jóllakottnak - a rostban gazdag ételek tehát segíthetnek az elfogyasztott kalóriák mennyiségének csökkentésében, ami elengedhetetlen a hatékony fogyáshoz.

Tipp:Törekedj a tartós fogyásra! A "szuperdiéták" akár 10-15 kilogrammos súlyveszteséget is ígérhetnek néhány hét vagy pár rövid hónap alatt - ez a fogyás azonban nagy eséllyel nem lesz tartós, sőt, könnyen jojó-effektushoz vezethet! A tartós fogyás lassabb, ám hosszútávon ez hozza el a sikert. Mindezek fényében óva intünk attól, hogy fogyókúrád sikerességének érdekében drasztikusan kevés kalóriát vigyél magadhoz!

2. Vércukor Stabilizálás:

Az étkezési rostok hozzájárulnak a vércukorszint stabilizálásához is. A felszívódásuk lassítása miatt segítenek elkerülni a gyors vércukorszint-emelkedést és -esést. Ez nemcsak az éhségkontrollhoz, hanem az energiaszint egyenletesebb fenntartásához is hozzájárul, amely nélkülözhetetlen a fogyás során végzett aktív életmódhoz.

Tipp: Magas rosttartalommal rendelkezik az útifűmaghéj, a chia mag vagy a zabpehely. A gyümölcsökkel dúsított, házi készítésű zabkása kiváló napindító, míg egy kis adag chia puding jó alternatíva a snackek helyett. 

Az elegendő rostbevitel elegendethetetlen az egészséges diéta fenntartásához.

3. Emésztés és Bélrendszeri Egészség:

A rostok ezen kívül támogatják az egészséges emésztést és a bélrendszer optimális működését. A megfelelő rostbevitel elősegítheti a széklet rendszeres ürítését, csökkentheti a székrekedést és a puffadást. Ezáltal a bélrendszered hatékonyabban működhet, és a tápanyagok felszívódása is javulhat.

Tipp: A zöldségekben gazdag, green smoothie fantázianéven is ismert zöld turmix igen gazdag vitaminokban, ásványi anyagokban és rostokban. Adj hozzá egy kis spirulina port a minél magasabb tápanyagtartalomért!

4. Mely élelmiszerek tartalmazzák a legtöbb rostot?

A legnagyobb rosttartalommal elsősorban a növényi eredetű élelmiszerek rendelkeznek. A teljes kiőrlésű gabonafélék - például rozs, zab és barna rizs - bőséges mennyiségben tartalmaznak rostokat, kiváló rostforrások továbbá a zöldségek, a gyümölcsök és a magvak.

Tipp: Ha szeretnéd növelni a napi rostbevitelt, segítségedre lehetnek a különféle növényi porok és lisztek mint például az útifűmaghéj por, az ashwagandha por, a konjacliszt vagy az almarost.

Hatékony fogyókúra

Útifű maghéj 150 g(Natúr útifűmaghéj)

Útifű maghéj 150 g (Natúr útifűmaghéj)

Oldható rostanyag tökéletes forrása az útifű mag, amely vízből képes a saját tömegének a húszszorosát magába szívni.

Ár: 1695 Ft
Megnézem

Chia mag fekete Paleolit1000g

Chia mag fekete Paleolit 1000g

Az azték zsálya, azaz a chia magja az egyik legjobb növényi Omega-3 forrás. Ezen kívül magas az ásványi anyag tartalma és értékes rostforrás.

Ár: 2995 Ft
Megnézem

Caleido KonjacGlükomannán 90% por 125 g

Caleido Konjac Glükomannán 90% por 125 g

A konjac és a glükomannán keveréke rostdús étrend-kiegészítő, mely segíthet a telítettség-érzet fenntartásában és támogathatja az egészséges emésztést.

Ár: 3570 Ft
Megnézem
Még nem érkezett értékelés. Légy te az első!